Emre ile Emmare

Görsel 1
GuzelPara : 38.000
Fiyat:
40,00 TL + KDV
Cafcaf Mizah Dergisi ve Hacamat Mizah Dergisi çizeri Emre Bilgiç'in ilk çizgi öykü albümü

em-mâ-re.
1. Emreden, zorlayan, cebreden,
2. Kötülüğü emreden Nefis, insanın benliği...

İstek, irade, yani hayat gösteren yanımız. Onunla yaratıldık, Dünya'ya onunla geliriz. Yaşadıkça dünyaya bağlanır, âşık oluruz, nefsimiz güçlenir, güçlenir... Emmare'ye düşer.

Nefs-i emmare, nefsin en ham, en sefil, alçak hali... Şehveti, açgözlülüğü, kibri sınırsız. Kötülüğü emreder ve bundan zevk alır çünkü ahlaklı davranmak başlı başına kendinden üstün bir güç olduğunu kabul etmek, boyunduruk altına girmektir. Oysa doğruyu ve yanlışı düşünmek istemez, sadece kendisini umursar.
...
Bu kitaptaki öyküler, belki bir ömür başımızdan atamayacağımız bir belayı başıma geldiği kadarıyla anlattığım öykülerdir.

Çizer hakkında:
Emre Bilgiç: 1989'da Konya'da doğru. 2008-2016'da Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde okudu. 2009'da çizerliğe başladı. Cafcaf ve Hacamat Mizah Dergileri'nde çizdi. 2016'da ilk çizgi albümünü yayınladı.

Emmare: 1989'da Emreylen doğruk. Başarıdan başarıya koştuk denebilir. 3 yaşında okuma yazmayı söktük. Kuran kursuna gittik orada da birinci olduk. Millet elif bee tee derken biz Kurana geçtik, zeka bu zekaaa! Bu daha küçükken bile şahane resimler çizerdi. Dedimki "büyük adam olucaz Emre gör bak..." Sonra işte okulda sınıf birinciliği filan. Bi tane Sinan vardı çalışkan... Uyuz! Adi! Pislik! Aklınca bizlen rekabet ediyo. Sen kimsin ki lan haddini bil! Ordan işte lise... Notlar kötü geldi orda. Çünkü lanet eyitim sistemi bizim gibi yetenekleri harcıyor! Lisede bi kız vardı. Bize bakmadı pek. Sanki biz de ona çok meraklıydık! hah! Sonra burslu mühendislik kazandık. Boru mu bee... Çizerlik yeteneğimizin keşfedilmesi de uzun sürmedi. Meslek de onu seçtik çünki muhteşem sanatçı kişiliğimiz sayısalcı dehamıza ağır bastı diyebiliriz. Zaten sevdiğin işi yapacaksın abi! Benim şahsen hayat prensibimdir bu. Kimseyi dinlemiyceksin. Sonuçta kimse bizden daha zeki diil. Hem bak sonunda n'oldu? Albüm çıkardık. Bugün o şerrrrreffssiz Sinan'ın albümü çıktı mı? Hayır! N'oldu Sinan? Bi bozuldun sanki? Üzülme be, mor da bir renktir! Hahahahahaha!! Ulan ne komiğiz ya... Mizah abi, bizim olayımız bu. Öyle herkes yapamaz. Saygı duyacaksın.
Diğer Özellikler
Stok KoduMZH0009
MarkaCafcaf Neşriyat
Stok DurumuVar
9786058556676

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                     

Yeryüzünün en güzel kitaplarını arayanlar için KitapGuzeli.com

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'nde kaydı doğrulanmış bir sitedir.


 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Cevizlik Mah. İstanbul Cad. 21/20 Bakırköy / İstanbul
(Sanal Ofistir. Ziyaretten önce randevu alınız.)
  Kullanım Şartları   (+90) 212 533 2858
  Müşteri Memnuniyeti   iletisim@kitapguzeli.com
  Cayma, iptal ve İade      

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.