Aidin Salih Külliyatı (3 kitap)

Görsel 1
GuzelPara : 137.750
Fiyat:
172,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%15,7) :
145,00 TL + KDV
Kazancınız 27,00 TL
Aynı Gün Kargo
Aidin Salih Külliyatı, günümüzde benzerine rastlanmayan özel üç eserden oluşur. İslam Tıbbının üstadı Aidin Salih Hanımefendinin ilmini ve 40 yıllık birikimini cömertçe paylaştığı bu eşsiz kitaplar 2007'deki ilk baskısından bu yana yüzbinlerce kişiye ulaştı. Zamanımızın temel İslam Tıbbı eseri haline geldi.
Bu kitaplar, okuyucularının sağlık hakkındaki görüşlerini temelden değiştiriyor. Takipçilerinin aklında ve kalbinde yeni kapılar açıyor. Günümüz insanının sağlıkla ilgili çaresizliğine sade ve hikmet dolu çözümler sunuyor. Çok satanlar listesine giren birçok kitabın referans noktası oluyor. Birçok doktor, sağlık hizmetlerine Aidin Salih Külliyatı'ndaki önerileri ekliyor.
Baştan sona sarsılmayan bir mantıkla kaleme alınan bu eserler eskimeyen hikmetin, iki cihan saadetine vesile olan iyileşmenin formülünü açık bir dille sizlere takdim ediyor.
Çünkü gerçeğe götüren yol açıktır.

Arka kapaktan
‘Gerçek Tıp’, hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.
Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla ‘az yiyerek’ ve ‘doğru beslenerek’ sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
“Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi” (Buhari, Kader, 4)
Yazar Hakkında
Aidin Salih İslam Tıbbı Hekimi, Biyolog, Yazar
4 Mart 1943’te Ukrayna’nın Brusovka köyünde dünyaya geldi.
Ukrayna’nın Alman işgali alında olduğu çocukluk yılları zorluklarla geçti. Eğitimini bu zor şartlarda tamamladı. O günlerde Lugansk Tıp Koleji olarak anılan Lugansk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.
Sovyetler Birliği döneminde çeşitli hastanelerde çalıştı. Modern tıbbın hasta ve hastalığa yaklaşımı ile ilgili bazı kuşkular duymaya başlayınca konuyu detaylı öğrenmek amacıyla Taşkent Üniversitesi Biyoloji Bölümü’ne girdi. 1972 yılında başladığı üniversiteden 1977 yılında mezun oldu. 1970’li yıllarda Sovyetler’de gelişen alternatif tedavi yöntemlerini benimseyen hareketlere şahitlik etti, daha sonra olgunlaştırıp sistematik hale getireceği kimi bilgileri bu süreçte edindi.
Aidin Salih, Özbek muhalif lider ve şair Muhammed Salih’in eşidir. Çiftin Umida ve Timur adında iki çocukları oldu. 1993 yılında Muhammed Salih ülkesinden çıkarılıp Türkiye’ye sürgün edildi. Aynı yıl Aidin Salih de çocukları ile birlikte İstanbul’a geldi. Fakat bir süre sonra Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan Salih ailesi, on yılı aşkın süre Norveç ve Almanya’da yaşadı. 2005 yılında tekrar Türkiye’ye giriş izni verilmesi ile birlikte uzun yıllar çektikleri Türkiye hasreti sona erdi.
Çocukluk yıllarından itibaren yapmış olduğu gözlemler, okuma, araştırmaları ve nihayet tüm çabasının anlam bulduğu Müslüman olma süreciyle olgunlaştırdığı birikimini, Gerçek Tıp olarak adlandıran Aidin Salih, 2007 yılında Gerçek Tıp -Yitik Şifanın İzinde kitabını yayımladı. İlminden daha fazla insanın faydalanması için dersler, çeşitli illerde, zaman zaman da yurt dışında konferanslar verdi. Uluslararası sempozyum ve kongrelerde tebliğler sundu.
Aidin Salih, hastaları ile birebir ilgilenmenin yanında genel anlamda bir şifa bilinci oluşması için mücadele etti. Yitirilmiş şifanın izini sürdü. Birçok öğrenci yetiştiren Salih, öğrencileri ile birlikte Sade Hayat Derneği’ni kurdu. NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü’nün onursal başkanlığını yaptı ve bu çatı altında dersler verdi. 2013 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Yönetmeliği çalışmalarında davet edildi ve bu çalışma toplantılarına katıldı.
İslam’ın emrettiği gibi dosdoğru yaşamayı ve insanlığa hayırlı bir kul olmayı kendisine şiar edinmiş olan Aidin Salih, 9 Kasım 2014’te hakkın rahmetine kavuştu. İstanbul Karacaahmet Mezarlığı’nda medfundur.
Hayatta iken verdiği derslerin video kayıtlarından hazırlanan Son Söz – Gerçek Tıp Dersleri kitabı vefatından 4 yıl sonra 2 cilt olarak 2018 ve 2019 yıllarında yayımlandı.
Aidin Salih, hiçbir zaman edindiği bilgiler ile yetinmemiş, araştırdığı konunun hakikatine vakıf olmak için gayret sarf etmiştir. İbn-i Sina gibi büyük İslam âlimlerinin eserlerini incelemiştir. Müslüman olduktan sonra yöneldiği Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif kaynakları ile ilmini kemal noktasına yaklaştırmıştır.
O, hastalık semptomlarını ortadan kaldırmayı hastalığı tedavi etmek olarak algılayan tıp paradigmasına karşı çıkmıştır. Hastalığın kökenlerine inerek hastanın şifa bulmasına vesile olmayı amaç edinmiş, bu noktada bütüncül bir yaklaşımla hastaya yaklaşmıştır. Hastalığa insanın hatalarıyla kazandığı karşılıklar olarak bakmış, hatalardan uzaklaşmayı, faydalıları arttırmayı, helal ile beslenmeyi ve bu yolla Allah zikrinin tüm hücrelerde gerçekleşmesini sağlık olarak görmüştür.
Aidin Salih sağlığın beslenme ile olan ilişkisini ortaya koymuş, şifanın doğru beslenme neticesinde gerçekleşen sağlıklı bir hazım süreci ile kazanılabileceğinin altını çizmiştir. Zira ona göre doğru hazmedilmiş gıdalar bedende kalmaz, hücrelerde üretilen enerjiye / zikre dönüşür.
Son teknolojiyle geliştirilip sunulan sağlık çözümlerinin şeytanî hileler olduğunun altını çizmiş, her türlü yapay ürünün, kimyasal, sentetik, nanoteknolojik, rDNA ilaç ve aşıların, genetiği değiştirilmiş ürünlerin, insanın beden ve ruhuna zarar veren gelişmelerin tehlikelerine dikkat çekmiştir.
Aidin Salih, iyileşmenin yolunu hataları terk etmek, faydalıları tercih etmek, hacamat ve sülük ile kanı temizlemek, açlık tedavisi, organ ve dokuları temizlemek ve bunlar için şifalı bitkileri kullanmak olarak anlatmış ve bunların tedavi metodu olarak tekrar kabul görmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır.
Diğer Özellikler
Stok KoduSGL0006
MarkaYitik Şifa Yayınları
Stok DurumuVar
2011000000059
                     

Yeryüzünün en güzel kitaplarını arayanlar için KitapGuzeli.com

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'nde kaydı doğrulanmış bir sitedir.


 
  KURUMSAL   İLETİŞİM
  Hakkımızda   Cevizlik Mah. İstanbul Cad. 21/20 Bakırköy / İstanbul
(Sanal Ofistir. Ziyaretten önce randevu alınız.)
  Kullanım Şartları   (+90) 212 533 2858
  Müşteri Memnuniyeti   iletisim@kitapguzeli.com
  Cayma, iptal ve İade      

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.